Zasady funkcjonowania WIT w semestrze letnim

Komunikat Rektora w sprawie zasad funkcjonowania WIT w semestrze letnim w związku z ograniczeniami związanymi z koronawirusem SARS-CoV-2.

Zarządzenia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z funkcjonowaniem Uczelni WIT w czasie epidemii koronawirus SARS-CoV-2.

 • Drodzy Kandydaci, rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021 rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku. Jeśli myślicie o studiach w WIT zapraszamy na stronę wit.edu.pl/rekrutacja.

 •  
  • Zajęcia dla studentów i słuchaczy w tradycyjnej formule zostały odwołane ale są już od 12 marca sukcesywnie zastępowane formułą opartą na nauczaniu zdalnym. Władze Uczelni w celu zachowania ciągłości procesu kształcenia, zdecydowały o wykorzystaniu zdalnego modelu nauczania opartego na:
   • zajęciach online poprzez aplikację Microsoft Teams
   • przekazywaniu materiałów do pracy w domu za pomocą systemu UBI
   • konsultacjach mailowych ze studentami
  • Szczegółowe informacje na ten temat wykładowcy i studenci otrzymują na uczelniane adresy poczty elektronicznej ze swoich Dziekanatów i od Dziekanów.
  • Studenci zobowiązani są do uczestnictwa w zajęciach zdalnych ze wszystkich przedmiotów, które realizują w bieżącym semestrze.
  • Drodzy Studenci na rejestrowanie dźwięku i obrazu w trakcie zajęć należy uzyskać zgodę prowadzącego. Zarejestrowane (po uzyskaniu zgody) materiały nie mogą być udostępniane publicznie. 
  • W związku ze zdalną formą realizacji programu studiów Uczelnia nie przewiduje zniżki w czesnym dla studentów. Odpowiadając na wyzwanie, przed którym wspólnie stanęliśmy, Uczelnia  WIT już teraz przeznacza dodatkowe środki w budżecie na przeprowadzenie koniecznych działań. W formule zdalnego nauczania, którą wdrażamy sukcesywnie już od 12 marca, musimy zapewnić prawidłową realizację programów studiów i weryfikację efektów uczenia się. Wdrażamy prowadzenie zajęć w sposób umożliwiający prawidłową i sprawną realizacją przedmiotów przewidzianych na poszczególnych kierunkach studiów.
  • Nie są naliczane opłaty za przetrzymanie książek w czasie kwarantanny.
  • Pracownicy wszystkich jednostek organizacyjnych zostali skierowani na pracę zdalną - jesteśmy dla Was dostępni poprzez komunikację e-mail.
  • Jeśli chcecie Państwo załatwić sprawę w czasie kwarantanny prosimy napisać do wybranej jednostki organizacyjnej WIT. Na podstawie e-maila ustalimy, w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc. Dopełnimy wszelkich starań, żeby w jak najkrótszym czasie udzielić Państwu odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Przygotowujemy niezbędną dokumentację, którą zamówią Państwo online: np. zaświadczenia i odsyłamy ich skany na Państwa uczelnianą pocztę elektroniczną. Zapraszamy do kontaktu.

   

  • Drodzy Studenci, Absolwenci i Kandydaci na studia w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo do budynków WIT nie można wejść. Nie ma możliwości osobistego odbioru dokumentów, dostarczenia dokumentów czy spotkania. Do każdej jednostki piszcie z maila szkolnego, założonego na serwerze wit.
  • Prośby o zaświadczenia wysyłajcie na maile swoich Dziekanatów lub Działu Rekrutacji - kandydaci na studia. Zapraszamy do kontaktu.
  • Podania do Dziekana/Prodziekana składajcie w formie skanu ze skrzynki wit (wzór formularza w UBI)
  • Podania o skreślenie powinny być wygenerowane w UBI na indywidualnych kontach z zakładki podania (wystarczy wpisać treść i wysłać maila do dziekanatu o rezygnacji). Decyzja o skreśleniu będzie wysłana na maila szkolnego w formie skanu (po zakończeniu kwarantanny wyślemy ją pocztą lub epuap - jeśli jest założony.
  • Dzień otwarty w WIT w formie spotkania ONLINE jest zaplanowany na sobotę 4 lipca. Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja na stronie wydarzenia

Ważne informacje:

Informacja ws. ważności legitymacji studenckich
Legitymacje studenckie są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności - w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu
 • Dotyczy to też legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni
 • Żeby przedłużyć ważność legitymacji nie trzeba więc stawiać się na uczelni 

Przeczytaj zarzadzenie w sprawie zasad funkcjonowania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WSISiZ) w okresie zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 (koronawirus)

Aktualności


Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.