Zasady funkcjonowania WIT w semestrze letnim

Komunikat Rektora w sprawie zasad funkcjonowania WIT w semestrze letnim w związku z ograniczeniami związanymi z koronawirusem SARS-CoV-2.

Zarządzenia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku z funkcjonowaniem Uczelni WIT w czasie epidemii koronawirus SARS-CoV-2.

 • Drodzy Kandydaci, rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021 rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku. Jeśli myślicie o studiach w WIT zapraszamy na stronę wit.edu.pl/rekrutacja.

 •  
  • Zajęcia dla studentów i słuchaczy w tradycyjnej formule zostały odwołane ale są już od 12 marca sukcesywnie zastępowane formułą opartą na nauczaniu zdalnym. Władze Uczelni w celu zachowania ciągłości procesu kształcenia, zdecydowały o wykorzystaniu zdalnego modelu nauczania opartego na:
   • zajęciach online poprzez aplikację Microsoft Teams
   • przekazywaniu materiałów do pracy w domu za pomocą systemu UBI
   • konsultacjach mailowych ze studentami
  • Szczegółowe informacje na ten temat wykładowcy i studenci otrzymują na uczelniane adresy poczty elektronicznej ze swoich Dziekanatów i od Dziekanów.
  • Studenci zobowiązani są do uczestnictwa w zajęciach zdalnych ze wszystkich przedmiotów, które realizują w bieżącym semestrze.
  • Drodzy Studenci na rejestrowanie dźwięku i obrazu w trakcie zajęć należy uzyskać zgodę prowadzącego. Zarejestrowane (po uzyskaniu zgody) materiały nie mogą być udostępniane publicznie. 
  • W związku ze zdalną formą realizacji programu studiów Uczelnia nie przewiduje zniżki w czesnym dla studentów. Odpowiadając na wyzwanie, przed którym wspólnie stanęliśmy, Uczelnia  WIT już teraz przeznacza dodatkowe środki w budżecie na przeprowadzenie koniecznych działań. W formule zdalnego nauczania, którą wdrażamy sukcesywnie już od 12 marca, musimy zapewnić prawidłową realizację programów studiów i weryfikację efektów uczenia się. Wdrażamy prowadzenie zajęć w sposób umożliwiający prawidłową i sprawną realizacją przedmiotów przewidzianych na poszczególnych kierunkach studiów.
  • Nie są naliczane opłaty za przetrzymanie książek w czasie kwarantanny.
  • Pracownicy wszystkich jednostek organizacyjnych zostali skierowani na pracę zdalną - jesteśmy dla Was dostępni poprzez komunikację e-mail.
  • Jeśli chcecie Państwo załatwić sprawę w czasie kwarantanny prosimy napisać do wybranej jednostki organizacyjnej WIT. Na podstawie e-maila ustalimy, w jaki sposób jesteśmy w stanie pomóc. Dopełnimy wszelkich starań, żeby w jak najkrótszym czasie udzielić Państwu odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Przygotowujemy niezbędną dokumentację, którą zamówią Państwo online: np. zaświadczenia i odsyłamy ich skany na Państwa uczelnianą pocztę elektroniczną. Zapraszamy do kontaktu.

   

  • Drodzy Studenci, Absolwenci i Kandydaci na studia w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo do budynków WIT nie można wejść. Nie ma możliwości osobistego odbioru dokumentów, dostarczenia dokumentów czy spotkania. Do każdej jednostki piszcie z maila szkolnego, założonego na serwerze wit.
  • Prośby o zaświadczenia wysyłajcie na maile swoich Dziekanatów lub Działu Rekrutacji - kandydaci na studia. Zapraszamy do kontaktu.
  • Podania do Dziekana/Prodziekana składajcie w formie skanu ze skrzynki wit (wzór formularza w UBI)
  • Podania o skreślenie powinny być wygenerowane w UBI na indywidualnych kontach z zakładki podania (wystarczy wpisać treść i wysłać maila do dziekanatu o rezygnacji). Decyzja o skreśleniu będzie wysłana na maila szkolnego w formie skanu (po zakończeniu kwarantanny wyślemy ją pocztą lub epuap - jeśli jest założony.
  • Dzień otwarty w WIT w formie spotkania ONLINE jest zaplanowany na sobotę 4 lipca. Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja na stronie wydarzenia

Ważne informacje:

Informacja ws. ważności legitymacji studenckich
Legitymacje studenckie są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności - w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu
 • Dotyczy to też legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni
 • Żeby przedłużyć ważność legitymacji nie trzeba więc stawiać się na uczelni 

Przeczytaj zarzadzenie w sprawie zasad funkcjonowania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WSISiZ) w okresie zagrożenia zachorowaniem na COVID-19 (koronawirus)

Aktualności


Weź udział w programie Erasmus+
Aktualności
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
Aktualności
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
Aktualności
04/11/2020

O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.