Prace prof. Wiesława Szamborskiego w Galerii Retroavangarda

06/12/2021

Od 7 grudnia 2021 w Galerii Retroavangarda w Warszawie mamy zaszczyt prezentować prace prof. Wiesława Szamborskiego, artysty, którego imponujący dorobek wszedł już na stałe do historii sztuki.

Jego obrazy znajdują się w najważniejszych muzeach polskich i w światowych kolekcjach. Przekrojowa wystawa malarstwa w Galerii Retrovangarda obejmuje prace z różnych lat i typową dla artysty tematykę: pejzaże, kwiaty, ludzie w codziennych sytuacjach. Zwykłe tematy namalowane zostały w niezwykły sposób. Za pomocą żywych, jaskrawych kolorów artysta wydobywa światło. Pod pretekstem banalnych tematów i codziennych scen kryje się ironia i dowcip. Ta charakterystyczna przekora świadczy o wnikliwej obserwacji i dystansie artysty do otaczającej nas rzeczywistości.

Profesor Wiesław Szamborski przez wiele lat był związany z Akademią Sztuk Pięknych jako pedagog i kierownik katedry malarstwa i rysunku, od 2012 roku związany jest także z Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, która jest głównym organizatorem wystawy.

Kuratorem wystawy jest dr Anna Kłos.

Wystawę można oglądać w Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park do 7 stycznia 2022 r.

Więcej o wystawie 

Prace prof. Wiesława Szamborskiego w Galerii Retroavangarda