Plakaty / Posters – wystawa

W dniach 28 czerwca - 3 lipca 2021 odbędzie się wystawa naszego wykładowcy Mieczysława Wasilewskiego pt. Plakaty / Posters

Wystawa Mieczysław Wasilewski Plakaty / Posters

Wystawa Mieczysława Wasilewskiego

Plakaty / Posters

28 czerwca - 3 lipca
Galeria Casa Matei, Cluj-Napoca

Prezentowane prace to w większości plakaty filmowe, społeczne lub wystawowe. Cechą wyróżniającą mój warsztat jest synteza formalna polegająca na wydobyciu istoty rzeczy poprzez odrzucenie wszelkich ozdobników. Plakat ma być jak aforyzm Stanisława Jerzego Leca: „Wystarczy słowo, reszta jest gadaniem“.

Mieczysław Wasilewski

Urodzony 1 stycznia 1942 r. w Warszawie. W latach 1960-1966 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego. Zajmuje się plakatem, ilustracją, grafiką wydawniczą. Profesor w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie pod auspicjami PAN, prowadzi pracownie plakatu. Wcześniej profesor w Akademii Sztuk Pięknych i Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie, w obu uczelniach prowadził Pracownię Projektowania Graficznego. Był wykładowcą na uczelniach artystycznych w Holandii, Syrii, Finlandii, Niemczech, Francji, Meksyku, Chile, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Iranie i Szwajcarii. Brał udział w kilkuset wystawach polskiego plakatu i ilustracji w kraju i za granicą. Uczestniczył w dziesiątkach międzynarodowych imprez sztuki plakatu. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu i grafiki wydawniczej.