WIT uczelnią liderów z najwyższą jakością studiów

5 lipca 2016 roku ogłoszono wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Mamy zaszczyt poinformować, że już po raz kolejny WIT zostało jego laureatem i podczas tegorocznej Gali, Rektorowi prof. dr hab. Maciejowi Krawczakowi, wręczono Certyfikat Uczelni Liderów oraz wyróżnienie NAJWYŻSZA JAKOŚĆ STUDIÓW dla naszej uczelni.

WIT należy do grona najlepszych uczelni niepublicznych, nie tylko w skali Warszawy czy woj. mazowieckiego, ale w wymiarze ogólnopolskim – stawia na jakość i innowacyjność programu oferowanych studiów. WIT jest miejscem kreatywnych spotkań i wymiany idei.
Uczelnia stale umacnia swoją pozycję akademicką i konsekwentnie buduje markę szkoły prestiżowej, elitarnej, zorientowanej zarówno na budowanie kultury jakości, jak również przekazywanie studentom wykształcenia praktycznego, aplikacyjnego, o silnej orientacji rynkowej. Tworząc nowe specjalności m.in. Informatyka stosowana (Informatyczne Techniki Zarządzania) oraz Technologie chmury obliczeniowej (Informatyka) współpracujemy z najlepszymi pracodawcami w Polsce. Dzięki temu nasi studenci zdobywają wiedzę na najwyższym poziomie, ale również odbywają ciekawe staże i praktyki, które ułatwiają im sukces na rynku pracy.

Uczelnia Liderów” to program stworzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. W dzisiejszej szybko zmieniającej się rzeczywistości, przed uczelniami wyższymi stają nowe wyzwania. W szczególności oprócz wymiaru naukowego i poznawczego studiów, kluczowa dla studentów stała się ich ocena pod względem ich przydatności w późniejszej karierze zawodowej. Dlatego celem programu „Uczelnia Liderów” jest wyróżnianie i wskazywanie uczelni, które wzorcowo zapewniają studentom najwyższe standardy nauczania w połączeniu ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności adekwatnych do potrzeb i oczekiwań przyszłych pracodawców.

Przeczytaj recenzję Komisji Certyfikacyjnej VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” (2016)

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii