Luiza Kwiatkowska: I had a dream

Wystawy indywidualne /
 nazwa
I had a dream / illustrations / posters / now
 termin
 kuratorzy
mgr Jarosław Tondera
 wstęp
Darmowy

/ I had a dream / Teraźniejszość jest trudna do opisania, dlatego też odwołuję się do marzeń sennych, które często są odzwierciedleniem stanu umysłu który nam towarzyszy, tylko w bardziej abstrakcyjnej, często niezrozumiałej formie.

Nie potrafię zrezygnować z form przedstawiających, kocich, ale mam nadzieję, że w ten sposób też jestem w stanie nawiązać kontakt z odbiorcą. Jest to zbiór ilustracji, czasem bardziej przedstawiających, czasem bardziej oszczędnych, bliższych syntetycznej formie plakatu. Infantylne formy połączone z werbalnym przekazem, który też jest formą wizualną za każdym razem tworzą nowe znaczenia.

Mam nadzieję na lepszą przyszłość, ale też staram się żyć teraźniejszością, mimo trudności, jakie ze sobą niesie. Koty wpływają uspokajająco, kojąco, dlatego też trudno mi z nich zrezygnować, Mam nadzieję, że odbiorcy poczują odrobinę ukojenia, lub chociaż rozbawienia, starałam się być bardziej optymistyczna w doborze form i barw. Technika prac jest tradycyjna, tusz, kredka, użyty papier, jego faktura oraz wilgotność, wpływają na końcowy efekt wizualny. Etap finalny uzyskuję w komputerze, wyciągając kontrasty, zmieniając kolorystykę, kadry.
Życzę wszystkim, by poczuli się bezpiecznie, choć przez chwilę, mając nadzieję, że będzie lepiej.

dr Luiza Kwiatkowska

Luiza Kwiatkowska: I had a dream