PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023

Wystawy zbiorowe /
 kategoria
 nazwa
Piktografikon – I wystawa miniatury i ekslibrisu 2023 polskich artystów grafików
 termin
 kuratorzy
Katarzyna Lipska-Ziębińska
 wstęp
Darmowy

PIKTOGRAFIKON – to wystawa miniatury graficznej i ekslibrisu. Celem tej koncepcji jest integracja środowiska warszawskiego artystów oraz zainteresowanie sztuką miniatury i ekslibrisu. Sztuka małego formatu, która jest bardzo popularna w kraju i na świecie, cieszy się wielkim zainteresowaniem wielu artystów, o czym mogą świadczyć liczne konkursy, biennale, a także kolekcje wśród koneserów tej formy sztuki. Kuratorką i pomysłodawcą wystawy PIKTOGRAFIKON jest Katarzyna Lipska-Ziębińska, która sama jest twórcą wielu ekslibrisów.

Na wystawie prezentowane są prace między innymi trojga wykładowców naszej uczelni: Zenona Balcera, Dominiki Korzeniowskiej i Joanny Mankiewicz.

W wystawie udział biorą:

Aszkowski Rajmund, Badowska-Twarowska Wanda, Balcer Zenon, Baloń Ryszard, Bąk Krzysztof Marek, Betlińska Katarzyna, Buźniak Paulina, Forycka-Putiatycka Anna, Hajnosz Magdalena, Haska Hanna, Jeklin Jolanda, Józefowicz Katarzyna Stefania, Kaleta Maria, Karkoszka Jaga, Korecka Hanna, Korecka-Sowińska Berenika, Korulska Bożena, Korzeniowska Dominika, Kucz Konrad, Lipska-Ziębińska Katarzyna, Lustyk Bogusław, Maciejewska Monika, Mankiewicz Joanna, Nowakowska-Troniewska Magdalena, Owczarek Elżbieta, Pitucha Emilia, Piwko-Chudzik Magdalena, Ryndziewicz-Woźny Magdalena, Staśkiewicz-Jonak Justyna, Trojanowska Anna, Tumiłowicz Joanna, Wojciechowicz-Krauze Kamila, Zdražil Magdalena, Zembrzuski Wojciech.

PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023

PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023
PIKTOGRAFIKON – I Wystawa Miniatury i Ekslibrisu 2023