Dariusz Mlącki: Niewymuszony pomiar subtelności

wstęp
Darmowy
 linki

W Galerii Lufcik zaprezentowane zostały prace malarskie Dariusza Mląckiego z ostatnich trzech lat. Artysta zajmuje się malarstwem i obiektami na pograniczu malarstwa i instalacji.

Artysta sztuk wizualnych ur. w 1965 w Mińsku Mazowieckim. Dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego, prof. Tadeusza Dominika, prof. Ryszarda Winiarskiego w 1989 w ASP w Warszawie.

Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, obiektami malarskimi, fotografią. Jeden z najciekawszych malarzy średniego pokolenia w zakresie sztuki metafizycznej i duchowej. Najbardziej znany z cyklu: Koperty, Świece, Telewizory. Artysta używa różnych podobrazi, takich jak korek, pleksi, stare tapety. Znany z niezwykłej subtelności, poetyki i skali ekspresji.

W 1993-2003 wykładowca EAS w Warszawie na stanowisku prof. malarstwa. Wykładowca malarstwa na WIT Wydział Grafiki w Warszawie, Wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych w UJK Kielce. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie. Uczestnik Międzynarodowych plenerów prowadzonych przez dr Bożenę Kowalską w Okunince, Centrum Rzeźby w Orońsku, Radziejowicach. Członek ZPAP w Warszawie. Założyciel i prowadzący Galerie Korektę w Warszawie. Kurator ponad 40 wystaw sztuki współczesnej. Praca doktorska w Instytucie Sztuki w UJK w Kielcach. Wykładowca w UJK w Kielcach w Instytucie Sztuk Pięknych. Wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na wydziale Grafiki w Warszawie. Wielokrotny stypendysta MKIDN, Fundacji Batorego, Fundacji Kultury, Fundacji Egit, Polskiej Fundacji Kultury.

Dariusz Mlącki: Niewymuszony pomiar subtelności