Wystawy naszych wykładowców w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils

23/11/2021

27 listopada w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpilsw na Łotwie została otwarta wystawa plakatów naszych wykładowców Mieczysława Wasilewskiego, Luizy Kwiatkowskiej, Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss i Dominiki Korzeniowskiej.

Prezentowane prace to w większości ilustracje do plakatów filmowych, społecznych lub wystawowych. Plakat ma być jak aforyzm Stanisława Jerzego Leca: "Wystarczy słowo, reszta jest gadaniem", mówi polski grafik Mieczysław Wasilewski. Jest prawdziwym fachowcem w swojej dziedzinie.

Na wystawie w Daugavpils są przestawione także prace asystentki w dyplomującej pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego Luizy Kwiatkowskiej. Twórcze poszukiwania kontynuuje w takich dziedzinach jak grafika wydawnicza, ilustracja, plakat, fotografia.

Więcej o wystawie Mieczysława Wasilewskiego i Luiza Kwiatkowskiej 

Prace innej polskiej artystki, Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss to kolaże, które w przekorny i żartobliwy sposób poruszają tematy życia społecznego, rodziny i pracy, czyli tych zagadnień, które mają dla nas największe znaczenie. Przedstawione na wystawie prace Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss zostały w całości wykonane technikami cyfrowymi.

Więcej o wystawie Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss

Goście Domu Polskiego mogą obejrzeć również plakaty Dominiki Korzeniowskiej. "Moje plakaty towarzyszą moim przedsięwzięciom artystycznym. Nie koniecznie są ładne. Powinny jednak zaciekawić, budzić zainteresowanie", mówi artystka. Projektuje plakaty inspirowane wydarzeniami kulturalnymi - głownie muzycznymi czy teatralnymi.

Więcej o wystawie Dominiki Korzeniowskiej 

Wszystkie wystawy można obejrzeć w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils do dnia 10 grudnia.

Fotorelacja z otwarcia wystawy

Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils Wystawa plakatów w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils

Wystawy naszych wykładowców w Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils