dr
Małgorzata Sobocińska-Kiss

Biogram

Uzyskała tytuł magistra na wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2019 obroniła na ASP w Gdańsku pracę doktorską, pod kierunkiem dr hab. Marka Średniawy pt. „Projektowanie uniwersalne jako metodologia pozwalająca na kształtowanie przestrzeni dopasowanej do użytkowników z obniżoną funkcjonalnością”. Od kilkunastu lat jest też wykładowcą grafiki w szkole wyższej WIT. Jednym z głównych obszarów jej zainteresowań zawodowych jest ogólnie pojęta komunikacja wizualna, w tym projektowanie identyfikacji wizualnej oraz systemów informacyjnych. Projekt systemu informacji wizualnej Waycludi, zaprojektowany dla szpitala powiatowego w Pruszkowie uzyskał w roku 2020 Nagrodę A’Design Award w kategorii Graphics, Illustration and Visual Communication Design.

W ramach swojej pracy zawodowej Małgorzata SobocińskaKiss od wielu lat zajmuje się również tworzeniem ilustracji w technice kolażu cyfrowego, które są publikowane na okładkach magazynów Personel Plus oraz PP, wydawanych przez Wolters Kluwer Polska.

Jednym z ważnych aspektów jej pracy jest wspieranie w rozwoju młodych talentów. Małgorzata Sobocińska-Kiss jest od 2015 roku kuratorem i organizatorem wystawy UPGROWTH prezentującej najlepsze prace dyplomowe uczelni WIT.

Nagrody
Wybrane wystawy indywidualne w Polsce
Wybrane wystawy indywidualne zagraniczne
Wybrane wystawy zbiorowe w Polsce
  • 2023 Grafika WIT. Informacja zwizualizowana, Naczelna Organizacja Techniczna, Warszawa
  • 2016 Prezentacja systemu ławek miejskich na konferencji naukowej organizowanej przez Urząd Patentowy RP.
  • 2016 Udział w wystawie Grafika WIT – prezentacja projektu INCLUDI, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie
  • 2016 Udział w wystawie Art. Noble – prezentacja projektu INCLUDI na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie
  • 2013 Udział w wystawie projektów uniwersalnych podczas konferencji „Projektowanie uniwersalne a społeczna odpowiedzialność biznesu”
  • 2012 Udział w wystawie „Mistrz i uczeń” w Muzeum Plakatu w Warszawie
  • 2008 Udział w wystawie pokonkursowej konkursu CHIMERA 2008
  • 1997 Udział w wystawie zbiorowej Związku Polskich Artystów Plastyków
  • 1994 Udział w pokazie finałowym konkursu dla młodych projektantów mody R1 pret-a-porter
  • 1993 Udział w pokazie finałowym konkursu dla młodych projektantów mody zorganizowanego w ramach obchodów 50 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim „Inspiracje Kulturą Żydowską w Modzie”
Wybrane wystawy zbiorowe zagraniczne
Kurator wystaw