dr
Małgorzata Sobocińska-Kiss

Biogram

Uzyskała tytuł magistra na wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 2019 obroniła na ASP w Gdańsku pracę doktorską, pod kierunkiem dr hab. Marka Średniawy pt. „Projektowanie uniwersalne jako metodologia pozwalająca na kształtowanie przestrzeni dopasowanej do użytkowników z obniżoną funkcjonalnością”. Od kilkunastu lat jest też wykładowcą grafiki w szkole wyższej WIT. Jednym z głównych obszarów jej zainteresowań zawodowych jest ogólnie pojęta komunikacja wizualna, w tym projektowanie identyfikacji wizualnej oraz systemów informacyjnych. Projekt systemu informacji wizualnej Waycludi, zaprojektowany dla szpitala powiatowego w Pruszkowie uzyskał w roku 2020 Nagrodę A’Design Award w kategorii Graphics, Illustration and Visual Communication Design.

W ramach swojej pracy zawodowej Małgorzata SobocińskaKiss od wielu lat zajmuje się również tworzeniem ilustracji w technice kolażu cyfrowego, które są publikowane na okładkach magazynów Personel Plus oraz PP, wydawanych przez Wolters Kluwer Polska.

Jednym z ważnych aspektów jej pracy jest wspieranie w rozwoju młodych talentów. Małgorzata Sobocińska-Kiss jest od 2015 roku kuratorem i organizatorem wystawy UPGROWTH prezentującej najlepsze prace dyplomowe uczelni WIT.

Nagrody
Inne
Wybrane wystawy indywidualne
Wybrane wystawy zbiorowe zagraniczne
Kurator wystaw