dr
Dominika Korzeniowska

Biogram

Artysta sztuk wizualnych ur. w 1971 w Krakowie.Tworzy obrazy, tkane obiekty malarskie i instalacje. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i grafiką cyfrową. Głównie inspiruje ja natura, ale też twórczość minimalistów, współczesna awangarda, eksperymenty Larego Poons’a i street art, ale także literatura i muzyka.

Dyplom z zakresu komunikacji wizualnej pod kierunkiem profesora R. Otręby na ASP w Krakowie. Na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie ukończyła studia doktoranckie i otrzymała tytuł doktora sztuki w 2017 roku.

Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie a to wszystko jest poważne w Neues Kunsthause Arenshoop (Niemcy) - prezentując instalację tkanych obiektów malarskich Przedwiośnie.

W 2001/2002 dla Arkadius (Anglia), Opery Narodowej w Warszawie i Opery LA (USA) projektowała tkaniny i kostiumy do opery A.Mozarta - Don Giovanni w reżyserii M. Trelińskiego i scenografii B. Kudliczki. Współpracowała z Wydziałem Grafiki oraz Katedrą Mody Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie. Obecnie jako adiunkt na Kierunku Grafika WIT w Warszawie prowadzi zajęcia z komunikacji wizualnej; projektowania graficznego i ilustracji cyfrowej. Mieszka i pracuje na warszawskim Powiślu.

Współpracowała z wieloma galeriami w kraju i zagranicą, prezentując prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Bierze udział w aukcjach charytatywnych i komercyjnych. Na codzień współpracuje z galeriami OW ZPAP w Warszawie, Galerią Xanadu w Warszawie, Galerią Popart w Poznaniu, galerią internetowa saatchiart.com i artinhouse.pl.
Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Wybrane wystawy indywidualne w Polsce
Wybrane wystawy indywidualne zagraniczne
Wybrane wystawy zbiorowe w Polsce
Wybrane wystawy zbiorowe zagraniczne
Kurator wystaw