DZIEŃ  OTWARTY

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

6 LIPCA • WIT • NEWELSKA 6

Transmisja na żywo

Co w programie?

Uruchamianie nieruchomego

1000 – 1100

N2

Prowadzący: Zenon Balcer – wykładowca WIT

Tematem przewodnim wykładu będzie prezentacja pracowni Animacji i Filmu którą Zenon Balcer prowadzi na Grafice WIT

Zmiana charakteru ruchu bohatera w animacji poklatkowej przez zastosowanie montażowych funkcji programu Adobe After Effects

Grafika 3D w grach komputerowych

1000 – 1200

N19

Prowadzący: Sebastian Nowak (CD PROJEKT RED) – wykładowca WIT

Świat współczesnych technologii związanych z grami i nie tylko, wprowadzenie w metody stosowane dawniej i dziś, porady, spostrzeżenia, branża gier od kuchni.

Warsztaty z podstaw techniki projekcji (Video Mapping)

1000 – 1200

N7

Prowadzący: Piotr Cieślik – wykładowca Grafiki WIT

Na podstawie kilku brył sześciennych wprowadzimy zwiedzających do podstaw i zasad projekcji.

Punkt Rekrutacyjny WIT

1000 – 1400

parter/N2

Porozmawiaj ze studentami kierunków, na które prowadzimy rekrutację: Grafika, Informatyka, Informatyczne Techniki Zarządzania, Zarządzanie.

Vertex Coworking space

1000 – 1400

N5

Vertex to studencka inicjatywa spotkań grafików, budująca siatkę kontaktów, wspólnie pracująca nad projektami. Dzielą się pomysłami, doświadczeniami i wzajemnie się od siebie uczą.
Spotkaj się z nimi podczas Dnia otwartego w WIT, a opowiedzą o studiach graficznych, życiu na uczelni ale nie tylko … będzie można wspólnie projektować.

Warsztaty Cyfrowego Malarstwa

1000 – 1400

N14

Podczas Dnia Otwartego WIT zapraszamy Was na sesje rysunku na żywo oraz spotkanie z Darkiem Zabrockim (założycielem szkoły FocalPoint) – jednym z najlepszych polskich artystów cyfrowych. Odbędzie się 4-godzinna sesja rysowania (life drawing).
Podczas sesji rysowania Darek będzie odpowiadać na pytania, opowiadać o swoich technikach i warsztacie, a co najważniejsze będzie można zobaczyć cały proces powstawania pracy na żywo.

Warsztat daje unikalną możliwość wykonania szkiców i obrazów najlepszych rekonstruktorów historycznych i cosplay w Polsce!

Wystawa najlepszych dyplomów WIT (UPGROWTH) i prac studenckich

1000 – 1400

parter/N2

Obejrzyj prace studentów i absolwentów: grafika 3D, grafika 2D, animacja.
Porozmawiaj o ścieżkach edukacyjnych i perspektywach zawodowych z wykładowcami i absolwentami.

Czy i kiedy złamałeś prawo? Co chroni prawo autorskie, a co prawo własności przemysłowej?

1100 – 1200

N2

Prowadzący: Piotr Zakrzewski – wykładowca WIT

Zagadki w prawie własności intelektualnej - najdziwniejsze przypadki w pracy grafika i informatyka. Wyobraź sobie. Pracujesz dla agencji reklamowej i jako grafik dostajesz zadanie, by zaprojektować plakat na jedną z kampanii, której wykonanie zleciła agencji prywatna firma. W swojej pracy wykorzystujesz fragmenty obrazów pewnego francuskiego malarza tworzącego na początku XX wieku. Korzystasz także z kilku logotypów międzynarodowych koncernów. Projektujesz przy pomocy programu graficznego udostępnionego na zasadach open source. Twój plakat nie spodobał się pracodawcy, dlatego planujesz wykorzystać go w pracy licencjackiej, a następnie opublikować na swojej stronie internetowej w portfolio.

Chodź pomaluj mój świat! O świadomym projektowaniu interfejsów i nie tylko.

1200 – 1300

N2

Prowadzący: Rafał Sieńkowski

O prowadzącym

Projektant Interfejsów w startupie technologicznym obejmującym obszar FinTech, technologię blockchain oraz sztuczną inteligencję. Aktualnie pracuje wraz z zespołem nad nową giełdą kryptowalut w standardach europejskich.

Pracował w międzynarodowych agencjach reklamowych dla takich marek jak KFC, Mastercard, Starbucks czy Coca-Cola, jak i po stronie klienta z branży esportowej.

Absolwent studiów 1. oraz 2. stopnia na kierunku grafika komputerowa w Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie. Pełnił tutaj funkcję przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego, gdzie znacznie przyczynił się do jego rozwoju.

Pasjonat czarno-białej fotografii. Miłośnik filmów Wesa Andersona oraz Stanleya Kubricka. Sam o sobie mówi, że “chodzi z głową w chmurach, lecz twardo stąpa po ziemi”.

Storyboard

1200 – 1300

N19

Prowadzący: Maciej Zdanowicz – wykładowca WIT

Prezentacja multimedialna dotycząca strony praktycznej opracowywania scenorysów oraz wyeksponowania przykładów.

(wykład 15min + warsztat 45min)

Prezentacja Wydziału i Kierunku Informatyka

1300 – 1345

N2

Prowadzący: dr inż. Waldemar Jęda

Analizy pokazują, że absolwenci Informatyki WIT osiągają bardzo dobrą pozycję zawodową! Dowiedz się więcej na spotkaniu, które poprowadzi Prodziekan Wydziału Informatyki dr inż. Waldemar Jęda na temat: specjalności, scieżek rozwoju, perspektyw zawodowych.

Zastosowanie programów 3D przy tworzeniu ilustracji

1300 – 1500

N19

Prowadzący: Piotr Adamczyk – wykładowca WIT, freelancer

Oszczędność czasu przy utrzymaniu bardzo wysokiej jakości ilustracji. Prezentacja technik oraz programów przyspieszających pracę grafika 2D/3D oraz omówienie najnowszych technologi pomagających pokonać najtrudniejsze zadania.

Prezentacja Wydziału i Kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania

1345 – 1430

N2

Prowadzący: Wojciech Skurzak

Tematem przewodnim spotkania będzie architektura korporacyjna – o tym co łączy informatykę z biznesem; techniki analityczne; o roli architekta, analityka, projektanta systemów.

Dowiecie się o wszystkim tym czego dzisiejszy rynek pracy potrzebuje najbardziej, a co znajdziecie na Wydziale Informatyczne Techniki Zarządzania!

O prowadzącym

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) Wydziału Cybernetyki, Po ukończeniu studiów pracował w Wojskowym Instytucie Informatyki począwszy od stanowiska programisty do zastępcy komendanta Wojskowego Instytutu Informatyki. W okresie tym brał udział w projektowaniu, budowie i wdrażaniu systemów informatycznych dla potrzeb logistyki wojskowej oraz dowodzenia wojskami. Pracował w firmach 2SI S.A. na stanowisku wiceprezesa oraz ARAM sp. z o.o. na stanowisku prezesa. W tym okresie miedzy innymi brał udział w projektach budowy ogólnopolskiej sieci WAN dla potrzeb systemu PESEL, systemów rejestrów sądowych (Rejestr Zastawów (RZ), Krajowy Rejestr Sądowy (KRS), Nowa Księga Wieczysta (NKW)), systemu dla konsulatów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (MSZ), Straży Granicznej oraz Urzędu do Spraw Cudzoziemców.. Pracował w firmie IBM Polska sp. z o.o. na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu. W okresie tym między innymi projektował oraz kierował projektami systemu pl.id dla potrzeb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz systemu e-usługi dla Policji. Pełnił rolę architekta systemu P1 dla Ministerstwa Zdrowia, uczestniczył w opracowaniu architektury korporacyjnej dla Państwowego Instytutu Geologii. Pełnił rolę architekta oraz konsultanta dla systemu iSDA (digitalizacji akt) dla Prokuratury Krajowej. W procesie projektowania zastosowane były nowoczesne metody projektowania z zastosowaniem systemów wspierających pracę projektanta oraz współczesnych notacji np. BPMN, UMK, ArchiMat.

Dlaczego warto?

Porozmawiaj ze studentami kierunków, na które prowadzimy rekrutację: Grafika, Informatyka, Informatyczne Techniki Zarządzania, Zarządzanie

Poznaj możliwości nowoczesnych technologii

Obudź w sobie pasję tworzenia

Wymieniaj doświadczenia

Zdobądź wiedzę od specjalistów z branży

Weź udział w malowaniu cyfrowym postaci na żywo

Sprawdź profesjonalny sprzęt firmy Wacom oraz EIZO

Obserwuj na żywo warsztaty najlepszych artystów cyfrowych i zadawaj pytania

Skorzystaj z otwartych wykładów przygotowanych przez WIT

Wstęp wolny

Sprzęt

Dzięki firmie EIZO Polska stanowiska komputerowe na Warsztacie Cyfrowego Malarstwa zostaną wyposażone w profesjonalne monitory, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach graficznych.

EIZO ColorEdge CG318-4K
EIZO FlexScan EV3237
EIZO ColorEdge CG277
EIZO ColorEdge CG2420
EIZO ColorEdge CG2420
EIZO ColorEdge CS2420
EIZO ColorEdge CG2730

Modele

Starling Design Studio

Jesteśmy konglomeratem osób, które połączyła wspólna pasja i wizja jednego człowieka, aby stworzyć coś tak genialnego, że proszę siadać. No i zrobiliśmy to! Nazywamy się Starling Design Studio i pracujemy we wszelkich rzemiośle, gdzie z niczego można stworzyć coś fantastycznego. Na swoim koncie mamy przerobione na post-apokaliptyczną modę samochody, motocykle, avionetki, setki uszytych strojów i drugi tyle wykonanych gadżetów. Wszystko to łączymy w jedną ognistą mieszankę, która ma wystrzelić was z butów. Nie żartujemy! Na naszych imprezach poczujecie czym jest Wasteland i zobaczycie świat w zupełnie innych, rockowych klimatach.

 

 

Zapisy na zajęcia

Zapisy zakończone.

FAQ

1 W czym mogę uczestniczyć?

Podczas Dnia Otwartego w WIT będziesz mógł wziąć udział w zajęciach, na które wcześniej się zgłosiłeś i otrzymałeś od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników, ale również będziesz mógł skorzystać z opcji bez zapisywania. Mamy w planach mnóstwo atrakcji – na pewno znajdziesz coś dla siebie :-)

Zajęcia, na które wymagana jest rejestracja on-line na przygotowane przez organizatorów stanowiska :

 1. Uruchamianie nieruchomego / 1000-1100
 2. Grafika 3D w grach komputerowych / 1000-1200
 3. Warsztaty z podstaw techniki projekcji (Video Mapping) / 1000-1200
 4. Warsztaty Cyfrowego Malarstwa / 1000-1400
 5. Czy i kiedy złamałeś prawo? Co chroni prawo autorskie, a co prawo własności przemysłowej? / 1100-1200
 6. Chodź pomaluj mój świat! O świadomym projektowaniu interfejsów i nie tylko. / 1200-1300
 7. Storyboard / 1200-1300
 8. Prezentacja Wydziału i Kierunku Informatyka / 1300-1345
 9. Zastosowanie programów 3D przy tworzeniu ilustracji / 1300-1500
 10. Prezentacja Wydziału i Kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania / 1345-1430

Zajęcia, na które nie jest wymagana rejestracja on-line :

 1. Punkt Rekrutacyjny WIT / 1000-1400
 2. Vertex Coworking space / 1000-1400
 3. Wystawa najlepszych dyplomów WIT (UPGROWTH) i prac studenckich / 1000-1400

2 W formularzu rejestracyjnym nie są wypisane wszystkie zajęcia?

Formularz zawiera wyłącznie zajęcia, na które obecnie trwają zapisy on-line. Jeśli np. nie ma już miejsc – zajęcia nie wyświetlą się w formularzu.

3 Czy muszę się rejestrować na warsztaty cyfrowego malarstwa, jeśli nie chcę skorzystać z komputerów?

NIE - zapisy dotyczą tylko miejsc przy komputerach.

4 Kiedy dowiem się czy na warsztatach cyfrowego malarstwa mam miejsce przy komputerze?

Każda osoba która potwierdziła swoje zgłoszenie (kliknęła link potwierdzający z e-maila wysłanego po przesłaniu formularza wyboru zajęć) dostanie od nas wiadomość e-mail z informacją, czy została wpisana na listę uczestników w wybranych warsztatach.
W przypadku poczty Gmail wiadomość może być nieprawidłowo oznaczona – prosimy sprawdzać również folder SPAM.

5 Chciałbym malować na swoim komputerze - czy mogę z takim przyjść?

Krótko: TAK - z laptopem, jak znajdzie się miejsce przy postaci malowanej. Prosimy zabrać ze sobą również źródło zasilania (przedłużacz), gdyż może ich po prostu zabraknąć.

Długa odpowiedź:

Liczba miejsc nie jest ograniczona dostępnym sprzętem. Uczelnia WIT jak i sponsorzy posiadają wystarczającą liczbę komputerów, jednakże jesteśmy w stanie pomieścić ograniczoną liczbę osób.

Partnerzy

EIZO
Polska Grafika Cyfrowa

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

Skontaktuj się z nami dzienotwarty@wit.edu.pl

Do zobaczenia 6 lipca!
Warszawa, ul. Newelska 6