mgr
Piotr Janowczyk

Biogram

Artysta wizualny. Magister historii sztuki. Wykorzystuje szeroko pojęte techniki ilustracyjne w celu badania i obrazowania współczesnej kultury wizualnej. W szczególności bliskie są mu rysunek, street art, formy video i animacja.

Od 2012 roku reżyseruje krótkie formy filmowe. Autor serii „Masters of Art” (2012). Reżyser filmu „Rama & Sita” na podstawie twórczości Stefana Norblina z pałacu w Jodhpur w Indiach (2018). Reżyser animacji „Drzwi Gnieźnieńskie” (2016). Dla wytwórni Requiem Records zrealizował video „Le Baiser”, w aranżacji Meeting by Chance (2015). Jego wideo „O2” zrealizowane dla „Leica Gallery” otrzymało nominacje w dwóch kategoriach do nagrody głównej na festiwalu w Cape Town (2013).

Interesują go relacje między tańcem i innymi formami sztuki. W 2017 roku wyreżyserował z udziałem tancerzy Baletu Narodowego Teatru Wielkiego w Warszawie film dokumentalny „Basiu, Zatańczymy”. Autor wideomapingów i kilkudziesięciu murali portretowych zrealizowanych w wielu miastach europejskich (Warszawa, Kraków, Wrocław, Nicea, Odessa, Drezno, Berlin, Orgosollo).

Jako pedagog koncentruje się na nowoczesnych technikach obrazowania. W przeszłości związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Europejską Akademią Sztuk Pięknych. Obecnie prowadzi Pracownię Ilustracji Cyfrowej oraz wykłady z Historii Kultury Wizualnej w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT oraz pracownię Rejestracji Obrazu na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Fotografii w Warszawie.

Posiada status Adobe Influencer i jako jeden z nielicznych ilustratorów na świecie został zaproszony do grona Wacom Evangelist. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Wielokrotny juror konkursów graficznych.

Wybrane wystawy indywidualne w Polsce
Wybrane wystawy indywidualne zagraniczne
Wybrane wystawy zbiorowe zagraniczne
Kurator wystaw