Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.

Warsztaty Cyjanotypii

Cyjanotypia to jedna z klasycznych technik fotografii wykorzystująca światłoczułość soli żelaza wynaleziona w 1842 roku przez Sir Johna Hershel’a. Ze względu na charakterystyczną niebieską barwę nazywana jest błękitem pruskim lub blueprintem. Technikę tę zastosowała pierwsza kobieta-fotografka Anna Atkins do opracowania książkowych ilustracji botanicznych.

Plan warsztatów:

1. Informacje teoretyczne, historia fotografii, prezentacja
  2. Warsztat – zapoznanie z techniką
  3. Zadanie: przedstawienie tematu i prezentacja możliwości technicznych do opracowania kolażu
  4. Praca indywidualna

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia).

Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 20 osób!

Weź udział w Warsztatach Cyjanotypii

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement
06/12/2019

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia wzięła udział w dwóch dużych, międzynarodowych wystawach w Chinach: w mieście Jinan (prowincja Szantung) oraz w mieście Wuhan (prowincja Hubei).
Pomagamy Pani Danusi
05/12/2019

Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!
Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej
04/12/2019

Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej

9 grudnia Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej” w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN.
Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT
04/12/2019

Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy we współpracy z Uniwersytetem UTE w Ekwadorze
Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”
02/12/2019

Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
29/11/2019

Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Wykład „Murale- wielkoformatowe malarstwo uliczne” towarzyszy odsłoniętemu muralowi autorstwa Andrzeja Wieteszki, który wspaniale pręży się na ścianie budynku Kierunku Grafiki WIT.