Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.

Warsztaty Cyjanotypii

Cyjanotypia to jedna z klasycznych technik fotografii wykorzystująca światłoczułość soli żelaza wynaleziona w 1842 roku przez Sir Johna Hershel’a. Ze względu na charakterystyczną niebieską barwę nazywana jest błękitem pruskim lub blueprintem. Technikę tę zastosowała pierwsza kobieta-fotografka Anna Atkins do opracowania książkowych ilustracji botanicznych.

Plan warsztatów:

1. Informacje teoretyczne, historia fotografii, prezentacja
  2. Warsztat – zapoznanie z techniką
  3. Zadanie: przedstawienie tematu i prezentacja możliwości technicznych do opracowania kolażu
  4. Praca indywidualna

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia).

Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 20 osób!

Weź udział w Warsztatach Cyjanotypii

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw
02/12/2020

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.
Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.