Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.

Warsztaty Cyjanotypii

Cyjanotypia to jedna z klasycznych technik fotografii wykorzystująca światłoczułość soli żelaza wynaleziona w 1842 roku przez Sir Johna Hershel’a. Ze względu na charakterystyczną niebieską barwę nazywana jest błękitem pruskim lub blueprintem. Technikę tę zastosowała pierwsza kobieta-fotografka Anna Atkins do opracowania książkowych ilustracji botanicznych.

Plan warsztatów:

1. Informacje teoretyczne, historia fotografii, prezentacja
  2. Warsztat – zapoznanie z techniką
  3. Zadanie: przedstawienie tematu i prezentacja możliwości technicznych do opracowania kolażu
  4. Praca indywidualna

Aby wziąć udział w warsztatach należy zalogować się do Uczelnianego Banku Informacji (UBI), a następnie przesłać formularz zgłoszeniowy (zakładka: ZAPISY ON-LINE > zakładka: Kursy, szkolenia i certyfikaty > wybieramy: Wizyty studyjne, praktyki i szkolenia).

Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 20 osób!

Weź udział w Warsztatach Cyjanotypii

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.