„Decision support in time-critical systems” – Seminarium

W dniu 31 stycznia (środa), o godzinie 10:30, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Krystyna Łapin Faculty of Mathematics and Informatics, Vilnius University wygłosi seminarium na temat: Decision support in time-critical systems.

Streszczenie

The talk is aimed at overviewing studies conducted for supporting human decisions in avionics. The challenge is in finding the balance in surveillance tasks between human and machine control to meet real-time deadlines. The problem can be tackled in two ways: rational versus naturalistic. In the first, the system offers the set of calculated solutions and lets user to choose the best. In this case, a decision is prepared by the system and an individual selects from the proposed set. In the second, a decision is made by a human and the system provides the data that influence the decision. In avionics, an air traffic controller is responsible for decision consequences. Therefore, the major requirement for supporting systems is not to exclude this individual from decision making process. The studies we present follow the second approach which deals with the models of human cognitive processes, balancing recognition and interpretation to provide for proper situational awareness. The human cognitive processes impact requirements for visualisation modes and visualization methods. To illustrate the merits, we present examples of prototypes developed to validate the proposed approaches.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”
08/04/2019

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.
Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA
04/04/2019

Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA

3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie z zagranicznymi grafikami, na którym omawiano kwestie współpracy – w tym organizację wystaw prac studentów, wizyty studyjne, wymianę studentów itp.
Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska
29/03/2019

Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska

Krzysztof Piotr Durmaj – student kierunku Grafika WIT pracował przy sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue Polska.
International Collage Art Exhibition
27/03/2019

International Collage Art Exhibition

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która stanowi przegląd najciekawszych i najnowszych dokonań w dziedzinie sztuki, a zarazem jest jednym z największych pokazów kolażu w Europie w ostatnich latach. Wśród uczestników wystawy wykładowcy, studenci i absolwenci Grafiki WIT: dr Anna Kłos, dr Dariusz Mlącki, Marta Caban, Marcin Królewicz, Ewa Rosłonic-Czobodzińska.
Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".