„Decision support in time-critical systems” – Seminarium

W dniu 31 stycznia (środa), o godzinie 10:30, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Krystyna Łapin Faculty of Mathematics and Informatics, Vilnius University wygłosi seminarium na temat: Decision support in time-critical systems.

Streszczenie

The talk is aimed at overviewing studies conducted for supporting human decisions in avionics. The challenge is in finding the balance in surveillance tasks between human and machine control to meet real-time deadlines. The problem can be tackled in two ways: rational versus naturalistic. In the first, the system offers the set of calculated solutions and lets user to choose the best. In this case, a decision is prepared by the system and an individual selects from the proposed set. In the second, a decision is made by a human and the system provides the data that influence the decision. In avionics, an air traffic controller is responsible for decision consequences. Therefore, the major requirement for supporting systems is not to exclude this individual from decision making process. The studies we present follow the second approach which deals with the models of human cognitive processes, balancing recognition and interpretation to provide for proper situational awareness. The human cognitive processes impact requirements for visualisation modes and visualization methods. To illustrate the merits, we present examples of prototypes developed to validate the proposed approaches.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna
24/01/2020

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aukcji Charytatywnej „Na Pomoc Australii!”.
Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT
24/01/2020

Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Trzeci Wymiar Grafiki”, na którą składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka.
Dowiedz sie więcej o wystawie Trzeci Wymiar Grafiki
WIT partnerem ITechDay 2020
23/01/2020

WIT partnerem ITechDay 2020

Jako Partner ITechDay 2020 serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, które odbędzie się 3 marca 2020 r.
Poznaj szczegóły wydarzenia ITechDay 2020
Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu
14/01/2020

Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”, odbył się w niedzielę 19 stycznia o godz. 14.30 w Zespole pałacowo-parkowym PAN w Jabłonnie.