Angelika Chrapkiewicz-Gądek

Wiedza i kompetencje

Ekspertka Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie, specjalizująca się w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Audytorka i doradczyni w ogólnopolskim programie „Dostępność Plus dla Zdrowia”, realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia i współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.
W ramach projektu przeprowadziła ponad 60 audytów informacyjno-komunikacyjnych w placówkach ochrony zdrowia, dbając o zgodność z aktualnymi standardami dostępności. Dodatkowo zrealizowała ponad kilkadziesiąt audytów dla innych instytucji – zarówno publicznych, jak i kulturalnych – wspierając je w tworzeniu przestrzeni przyjaznych i dostępnych dla wszystkich użytkowników.
Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej, a także komunikacji i savoir-vivre wobec osób ze szczególnymi potrzebami. Współautorka poradnika „Zasady Savoir-Vivre w stosunku do osób ze szczególnymi potrzebami”, opracowanego na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach programu Dostępność Plus dla Zdrowia. 
Autorka dwóch książek poświęconych wzmacnianiu wewnętrznej siły i budowaniu osobistej sprawczości. Występuje jako prelegentka na wydarzeniach inspiracyjnych i konferencjach rozwojowych.

Kursy i certyfikaty

  • RBC Master Business Training – cykl szkoleń z zakresu sprzedaży, zarządzania zespołem, asertywności i wewnętrznej siły (RBC International)
  • Akademia Trenera (RBC, Kamila Rowińska)
  • Absolwentka studiów podyplomowych Akademii WIT na kierunku „Koordynator Dostępnościi”

Specjalizacja

  • Audyty dostępności (architektoniczna, informacyjno-komunikacyjna)
  • Szkolenia z zasad dostępności i savoir-vivre wobec osób ze szczególnymi potrzebami
  • Komunikacja inkluzywna
  • Projektowanie i wdrażanie standardów dostępności w instytucjach publicznych i komercyjnych
  • Wystąpienia publiczne, inspiracyjne prelekcje
  •     Rozwój osobisty i wzmacnianie kompetencji miękkich

Doświadczenie i osiągnięcia
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej, doradczej i edukacyjnej. Realizowała projekty dla instytucji kultury, samorządów, firm z sektora prywatnego i organizacji pozarządowych. Z sukcesem wspiera organizacje w podnoszeniu standardów dostępności oraz prowadzeniu działań uwzględniających potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Za swoje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.