Cyrylize it - wystawa prac wykładowców i studentów WIT

Wystawy zbiorowe w Polsce /
 nazwa
Cyrylize it / wystawa prac wykładowców i studentów WIT
 termin
 kuratorzy
 wstęp
Darmowy

Wykładowcy WIT

LUIZA KWIATKOWSKA, MICHAŁ PIEKARSKI, JOANNA MANKIEWICZ

Studenci WIT

KATSIARYNA BAHATYREVICH Jestem studentką 1. roku Grafiki na WIT. Lubię przedstawiać to, co można sobie wyobrazić w głowie, czego nie widać. Praca przedstawia literę X w postaci serafina, który w tej pracy uosabia chrześcijaństwo.

OLIWIA DZIADUL Jestem studentką 1. roku Grafiki. Lubię tworzyć i wyrażać siebie poprzez sztukę, szczególnie wykorzystując mixed media. Ostatnio bardzo interesuje mnie zagadnienie improwizacji i nadawanie zdarzeniu charakter abstrakcyjny.

NATALIA DZIADUL Jestem studentką 1. roku Grafiki na WIT. Interesuję się wieloma kierunkami sztuki, w tym malarstwem postimpresjonistycznym, plakatem, sztuką nowych mediów, i wielu innych. Lubię obserwować rzeczywistość i wszystkie nieoczywiste relacje. Uwielbiam ekspresję i wolność. W swoich pracach pragnę pokazywać cząstkę mnie.

MICHAŁ GAWIN Jestem studentem 1. roku na kierunku Grafika. Interesuje się twórczością Beksińskiego, H.R Gigera lub innych artystów tworzących w podobnej mrocznej tematyce. Moje prace są graficznymi eksperymentami z ludzką percepcją.

ALEKSANDRA GIL Jestem studentką 1. roku grafiki, która jest w centrum moich zainteresowań od około 8 lat. Poza grafiką, kocham także fotografię - cyfrową jak i analogową. Odkrywam siebie poprzez sztukę na wszystkie możliwe sposoby.

OLGA JAMBORSKA Jestem studentką 1. roku Grafiki, interesuję się przede wszystkim ilustracją ale lubię również inne aspekty sztuki oraz wyrażanie się poprzez nie. Zachwyca mnie twórczość Alfonsa Muchy a jego dbałości o szczegóły inspiruje mnie do zawierania ich również w moich pracach.

KARINA JĘDRAK Studiuję grafikę i prawo, obecnie pracuję jako product & innovation manager. Lubię próbować różnych rzeczy, również w zakresie rozwoju artystycznego. W mojej pracy postanowiłam nawiązać do Dnia Świętych braci Cyryla i Metodego, alfabetu bułgarskiego, oświaty i kultury oraz piśmiennictwa słowiańskiego.

KATARZYNA KASPEROWSKA Jestem studentką 1. roku grafiki, interesuję się ilustracją, rysunkiem i fantastyką. W moich pracach najczęściej uwzględniam zwierzęta i w swojej pracy namalowałam narodowego ptaka Bułgarii, krogulca.

DOMINIK KOSIEC Studiuję zaocznie grafikę, a na co dzień zajmuje się komunikacja wewnętrzną w firmie ubezpieczeniowej. Pośród wielu zainteresowań, szczególne miejsce w moim sercu zajęły manga, anime i musicale. Uwielbiam dzielić się swoimi pasjami. Głównie to robię na konwentach, na których prowadzę prelekcje o animacji i aspektach technicznych japońskich produkcji.

MAGDALENA KRZYSZTOFIK Jestem studentką 1. roku Grafiki. W moich pracach lubię stosować elementy roślinne. Taki zabieg zastosowałam też w moim plakacie. Jednym z moich ulubionych malarzy jest Józef Mehoffer.

KAROL MAJEK Jestem studentem grafiki na 1. roku. Lubię stylistykę fantasy, a konkretniej dark fantasy, w szczególności gobliny oraz orki.

ELIZA MALINOWSKA Jestem studentką 1. roku Grafiki na WIT. Interesuję się głównie fotografią oraz malarstwem. Szczególnie bliskie mojejmu sercu są czarno-białe, minimalistyczne prace. Poza studiami dużo podróżuję i staram się odnajdywać kontrastowe sytuacje życia codziennego.

MAJA MARGASIŃSKA Jestem na 1. roku Grafiki. Super się bawię na tych studiach, uwielbiam tworzyć różne rzeczy i jestem wdzięczna, że mam taką możliwość. W wolnych chwilach najbardziej lubię jeździć na rowerze, pływać i tworzyć sztukę.

KAROLINA MIGACZ Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie na kierunku multimedia. Obecnie studiuję na WIT Szkole Wyższej na wydziale grafiki. Interesuję mnie grafika cyfrowa, digital painting, character design oraz animacją.

ERYK PYTKO Jestem studentem 1. roku grafiki komputerowej. Interesuje się muzyką jak i grafiką komputerową. W wolnym czasie tworze grafiki oraz gram na gitarze.

KLAUDIA RAFAŁ Jestem studentką 1. roku Grafiki. W swoich pracach głównie inspiruje się naturą. Uwielbiam uwieczniać chwile, a tworzenie i eksperymentowanie różnymi technikami i narzędziami sprawia mi ogromną radość.

ALAN SKUMIAŁ Jestem studentem na 1. roku grafiki na WIT Szkole Wyższej. W swojej pracy inspirowałem się ilustracjami kart tarota. Lubię w pracach motywy magiczne, astralne, słońca i księżyca oraz innych planet łączone z symetrią, często też z mrocznym charakterem oraz styl jaki można uzyskać przy użyciu cienkopisu.

JULIA SZYMANOWSKA Jestem studentką 1. roku studiów na WIT Szkole Wyższej na wydziale grafiki. Lubie mroczne, a nawet makabryczne klimaty w dziełach. Interesuje się animacją, a w wolnym czasie lubię grać w Zelde ;p

MAŁGORZATA WIEWIÓRA Studentka 1. roku grafiki na WIT, swoją przyszłość chcę wiązać z branżą game devu. Poza oczywiście grami, interesuję się zbieractwem i uprawą roślin, stąd też moja praca rozkwitła barwnymi kwiatami, które można znaleźć zarówno na terenach Polski jak i Bułgarii.

ADRIANNA ZYGMUNT Jestem studentką pierwszego roku grafiki. To, co preferuję najbardziej, to mrok i pokazanie, że w każdym z nas jest jego cząstka. Interesuję się wieloma rzeczami i poza oczywistymi przykładami typu rysunek albo animacja, jest jeszcze ciekawość i żywe zainteresowanie tym, jak tworzy się muzykę.

DAMIAN BANACH Jestem studentem 2 roku grafiki na WIT. W swoich pracach lubię stosować różne deformacje czy dekonstrukcje typografii, tak samo jak „ziarniste” gradienty. W plakacie użyłem słowa „miłość” i starałem się przedstawić je w sposób kontrastowy, czyli w mojej opinii będzie dominować ciemniejszy kolor.

AMELIA BIEŃ Studiuję Grafikę, lubię w swoich pracach wykorzystywać chaotyczną i nawet infantylną kreskę. W moim plakacie użyłam bułgarskiego przysłowia „Dobry sąsiad jest najlepszym krewnym”, które reprezentuje ich narodową gościnność oraz życzliwość.

MARKIZ KRAS W swojej twórczości staram się świadomie wybierać środku artystyczne. W plakatach wykonanych dla tej wystawy skupiłem się na optyce i postrzeganiu koloru.

KSENIYA KUSTOUSKAYA Eksperymentuję z różnymi technikami przy użyciu wszystkich możliwych i niemożliwych narzędzi. Doceniam, że podczas wykonania pracy mogę nauczyć się wielu nowych rzeczy. ^-^

MILOSLAVA MAKSYMOVA Jestem studentką 2 roku grafiki, interesuję się projektowaniem graficznym, lubię kolor czarny i stosuję go w swoich pracach. W swojej plakacie użyłam wszystkim znane powiedzenie „Wiara, Nadzieja, Miłość”, ponieważ moim zdaniem jest to najważniejsze w życiu każdego człowieka.

NATALIA MILLER Jestem zwolenniczką minimalizmu i prostoty w sztuce. W swojej pracy użyłam słowa „miłość” i przedstawiłam go w minimalistycznej formie używając samej typografii oraz delikatnego gradientu. Kolory, jak i kształty, które wykorzystałam są przeze mnie kojarzone z tym wyjątkowym uczuciem

WERONIKA PIENIAK Jestem na drugim roku studiów grafiki na WIT. Interesuję się szeroko pojętym projektowaniem, tworzeniem ilustracji, a wolny czas kocham spędzać w aktywny sposób. Lubię kolory, eksperymentowanie z paletą barw, dodając życia i energii projektom.

PAULA ANNA RUDZKA Jestem studentką drugiego roku na WIT. W swojej pracy postawiłam na dobór fontów oraz kształtów, które w sposób przyjemny dla oka przedstawią Cyrylicę Bułgarską.

JULIA SADOWSKA Jestem studentką 2 roku grafiki. W swojej pracy odniosłam się do słowa „miłość”, która ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ kiedy dzielimy się miłością z innymi, nie tylko dajemy jej szansę, by zakwitła w sercach innych, ale również otwieramy przed sobą nowe drogi na doświadczanie radości i piękna, jakie niesie nam życie.

ANNA SAMCHENKO Jestem studentką kierunku Grafiki, jestem też Ukrainką więc cyrylica nie jest dla mnie obca. Słowo, język i myśl, są drogą do komunikacji w każdym języku, a jest ona bardzo ważna w dzisiejszych czasach.

ANETA SKWARA Jestem studentką 2. roku kierunku Grafika. W mojej pracy skorzystałam ze słowa oznaczającego „niejasny/niewyraźny”. Uniwersalizm mojego pomysłu polega na tym, że dla każdego odbiorcy przekaz będzie „niejasny”.

MIKOŁAJ ŻURAW Jestem absolwentem liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w programie IB, a od dwóch lat studentem Grafiki na WIT. Interesuję się europejską sztuką wczesnego XX wieku, w szczególności użytkową. Przedstawiana tu praca, oparta w polskim tłumaczeniu na słowie „wiosna”, skupia się na postrzeganiu koloru przez ludzkie oko w duchu rozważań neoimpresjonistów.

Cyrylize it - wystawa prac wykładowców i studentów WIT