dr hab.
Dariusz Mlącki

Biogram

Artysta sztuk wizualnych ur. w 1965 w Mińsku Maz. Dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego, prof. Tadeusza Dominika, prof. Ryszarda Winiarskiego w 1989 w ASP Warszawa. Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, obiektami malarskimi, fotografią. W 1993-2003 wykładowca EAS w Warszawie na stanowisku profesora malarstwa. Wykładowca malarstwa na WIT na Wydziale Grafiki w Warszawie. Wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych w UJK Kielce. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie. Uczestnik Międzynarodowych plenerów prowadzonych przez dr Bożenę Kowalską w Okunince, Centrum Rzeżby w Orońsku, Radziejowicach. Członek ZPAP w Warszawie. Założyciel i prowadzący Galerię „Korekta” w Warszawie. Kurator ponad 100 wystaw sztuki współczesnej.

Współpracuje z galeriami:
Galeria Biała Lublin, Galerii Rzeźby, Galerii XXI, Galerii Studio, Galeria Korekta, Zamek Ujazdowski, Galeria Korekta, Otwarta Pracownia Kraków, Broadway Gallery New York, Muzeum w Oldenburgu Niemcy.

Prezentacje prac w pismach:
New York Art Magazine, Exit, Format, Art & Business, Obieg. Uczestnik Biennale Sztuki Creativiti w Veronie Włochy. Uczestnik Międzynarodowego Konkursu Pawilon Polski na Biennale Sztuki w Wenecji w 2015 i w 2017 roku. Brał udział w ponad 40 wystawach indywidualnych i 100 zbiorowych.

Jego prace znajdują się kolekcjach publicznych:
Galerii Studio, Galerii Białej w Lublinie, Narodowej Galerii, Zachęta w Warszawie, Fundacji Adenauera, Kolekcja Perii, Galeria 78 Chełm, CRP w Orońsku, Muzeum Narodowm w Warszawie, Muzeum Leśmianowskim, Centrum Sztuki Elektrownia Radom, Broadway Gallery New York, Kolekcji BWA Bielsko Biała.

Wybrane wystawy indywidualne w Polsce
Wybrane wystawy indywidualne zagraniczne
Wybrane wystawy zbiorowe
Wybrane wystawy zbiorowe w Polsce
Wybrane wystawy zbiorowe zagraniczne
Kurator wystaw